Üye Ol
 

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
21 Nisan 2018, 14:49:42
79377 Mesaj 10742 Konu Gönderen: 1453 Üye
Son üye: disiaslan
Üye Ol - Gerekli Bilgiler
Kullanıcı adı seçin:
Sadece forumumuzda tanınmanız için kullanılacaktır. Kayıt olduktan sonra profilinizden görünen isminizi değiştirebilirsiniz.
E-Posta:
Buraya kullandığınız geçerli e-posta adresi girin
Şifrenizi seçin:
Şifreyi tekrarlayın:
Spam engelleme sorusu > 90 artı 1 kaç eder?:
Üyelik işlemini gerçekleştirmek için bu şartnameyi okuduktan sonra aşağıdaki "Kabul Ediyorum" seçeneğini işaretleyip Kayıt butonuna tıklayınız.

Hayatname.com | Forum Şartnamesi

Evvela aramıza hoş geldiniz..
Kurallar koymayı, kurallara ihtiyaç duymayı sevmiyoruz ama insanların toplu bulunduğu her yerde olduğu gibi umumi memnuniyet ve rahatlık açısından birkaç hatırlatma da bulunmak istiyoruz..

İnternet denilen bu sanal denizde kendince yol alan Hayatname'mizde aktif olarak yer almak ve paylaşımda bulunmak istiyorsanız aşağıda yazılı bulunan kurallara aykırı davranmamanızı rica ediyoruz...
(Paylaşım, yorum ve dahi şahsınıza -bu kuralları okumuşcasına- muamele edilir. Aykırı davranmanız halinde “görmedim, duymadım..” kabûlumuz değildir, dolayısıyla 3-5 dakikanızı ayırıp okuma zahmetinde bulunmanızı istirham ederiz.)

1. Aramıza katıldığınız andan itibaren bütün bölümlerimizin kapısı sonuna kadar sizlere açılır. Gönül rahatlığı ile canınızın çektiği bölümde gezinebilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2. Sitemizde yeni paylaşımda bulunurken (yeni konu başlatırken); öncelikle daha önceden aynı konunun açılıp açılmadığından emin olun. Bunun için en üstteki ARA butonuna tıklayarak konuyla ilgili ön arama/tarama yapabilirsiniz. (bir süre sonra aynı konular birikiyor ve hepsini birden silmek zorunda kalıyoruz)

3. Yeni konu açarken konuyla ilgili bölümü özenle belirleyin. Eğer paylaşımınızı koyacak bir bölüm bulamazsanız ve Hayatname’nin konseptine uygunsa, site kurucusuna bildirerek yeni kategoriler açtırabilirsiniz.

4. Siteye gönderdiğiniz yorum ve paylaşımlar milli, manevi, ahlaki ve kutsal değerlerimizle ters düşmemelidir. Kişi ve/veya kurumları aşağılayıcı, hakaret içerikli ifadeler yer almamalıdır.

5. Mesajlarınızda, konu başlıklarında görüntü kirliliği yapan büyük ve aykırı fontlar kullanmak, külliyen BÜYÜK HARFLERLE yazmak, tümü kalın harf kullanmak, umumi düzeni bozan her türlü görsel öğe kullanmak yanlıştır, yasaktır. Sitemizin görsel bütünlüğünü bozmamak açısından bu kurala özellikle riayet etmenizi rica ediyoruz. (Farkınız yorum ve paylaşımların içeriği ile ilgili bir mevzudur.)

6. Özel mesaj sistemi suistimal edilmemelidir.
6.1. Bayan üyelere MSN vb. iletişim bilgilerini talep edici, sulu, rahatsız edici mesajlar göndermek kesinlikle yasaktır ve sizin üyeliğinizi bir anda sonlandıracak kadar basit ve bayağı bir harekettir. Durumun vehametine göre üyeliğinize uygulanan ceza ibret-i alem olsun diye anasayfamızdaki manşetten cümle aleme ifşa edilir.
6.2. Özel mesajla bir başka üyenin şahsına yönelik kişisel uyarı yapılmamalıdır, eğer uyarılacak bir durum varsa yönetime bildirilmeli ve gerekli uyarıyı yöneticiler yapmalıdır.
6.3. Özel mesajla reklam, duyuru, tanıtım vb. yapılmamalıdır

7. Site içinde hasbihal için ayrılmış özel bölümler hariç; konularda; alakasız geyiklere, laf dalaşmalarına girilmemelidir. Durduk yere polemik çıkarmak, kavgaya çanak tutmak, tahrik edici mesajlar göndermek, ortalığı kızıştırmak vs vs ayıptır, günahtır.

8. Üslup dediğimiz hadiseden uzaklaşılmamalıdır. Mesajlarınızda kullandığınız üslup, dil ve imla kaidelerine dikkat etmelisiniz. Yazdıklarınızı 70 milyon okumasa da mutlaka birileri okumakta, sizi ve biz Hayatname ailesini değerlendirmektedir, bunun bilincinde olalım.

9. Çifter çifter hesap açıp, kendi kendine yorum yapmak, birden fazla hesap üzerinden yorum yazmak gibi durumlara müsaademiz yoktur, yalnızca bir hesap kullanabilirsiniz.

10. İmza ve avatarlarınızda kullandığınız resimlerin ve yazıların değerlerimize, prensiplerimize, yayın politikamıza aykırı olmaması gerekmektedir.

11. İddia (veya ispat) içerikli paylaşımlarınızda destekli bir şekilde ve delilleriyle hareket etmeli, özellikle dini içerikli paylaşımlarda mutlaka sahih kaynak belirtmeye özen gösterilmelidir.

12. İnsanların vakitlerini külliyen boşa harcayacakları paylaşımlarda bulunmamalı, istatistikî bir değeri olmayan, lüzumsuz anketler açılmamalıdır. (gözünüz ne renk, kazak giyer misiniz vs)

13. Sadece gülen, ağlayan, coşan similey’lerden ve teşekkürden ibaret mesajlar gönderip veritabanı şişirilmemelidir, bunun yerine üye profilinde bulunan alkış sistemini kullanıp beğendiğiniz paylaşımlarda üyeye bir alkış verebilirsiniz. Teşekkürler mesajlarına ”ben teşekkür ederim.. rica ederim..” gibi karşılıklarla mesaj sayısını, paylaşımının hitini artırmaya çalışmak daha da kötü…

14. Mesajlarınızı kurallara uygun hale koymak adına Admin ve Moderatörler tarafından her nevi moderasyon işlemlerine (silme-düzenleme, taşıma, vb.) tabi tutulabilir. Bir konu veya mesajın işleme tabi tutulması için illaki içinde kötü şeyler olmasına gerek yoktur.
14.1. Konu belli bir noktadan sonra başka türlü yönlenmiş ve konuyla hiç alakası olmayan bir yöne doğru gitmiş olabilir.
14.2. Bir mesaj silindiği zaman ona bağlı olarak yazılmış mesaj anlamsız bir hal aldığı için o mesajı da silmek gerekebilir.
14.3. Site üyelerinden olumsuz tepki almış olabilir.
14.4. Üyeler arasında tatsız tartışmaların çıkmasına sebep olmuş olabilir.
14.5. Konu ve mesajlar yetkililer tarafından taşınırken yanlış işlem yapıldığı zaman da silinmesi gerekebilir.
14.6. İçinde hiçbir kötü şey olmasa dahi sitenin yayın politikasına uymayan mesajlar da silinebilir.
14.7. veritabanını şişiren güncelliğini kaybetmiş her türlü mesajlar zaman zaman silinebilir.
..... vs vs. forum dünyasının en olağan kurallarıdır bunlar... bu konuda sizlerden anlayış bekliyoruz.

15. Kurallara riayet etmediğiniz ve uyarıları kâle almadığınız zaman (ki hiç olmamasını arzu ediyoruz) üyeliğinize yönelik cezai (askıya alma, yasaklama, silme) vb. işlemler yapılır. (şahsınıza değil, üyeliğinize...)

İşin özü has insan olmak, hassas olmak ve güzel bir ortam oluşturmaktır.
Bu sınırlar dahilinde efkar-ı umumiyi doldurun taşırın.. e hadi buyrun..
Aramıza hoş geldiniz, şen geldiniz, ne iyi ettiniz...

----------------------------------------------------------------
"Tamamdır bu şartlar bana uyar" diyorsanız ve 16 yaşın üzerindeyseniz aşağıdaki "Kabul Ediyorum" seçeneğini işaretledikten sonra Kayıt butonuna tıklayıp aramıza katılabilirsiniz.
(16 yaşın altındaki ziyaretçilerimizi  "bizimpark.com/forum" sitemize bekleriz)